Rok 2017 – Rok Ohnivého Kohúta

      Žiadne komentáre na Rok 2017 – Rok Ohnivého Kohúta

Vládcom roku 2017 je podľa čínskej astrológie Ohnivý Kohút – 28.1.2017 vystrieda vládu Ohnivej Opice a jeho vláda potrvá do 15.2. 2018, kedy ho vystrieda Zemský Pes.

Čo to pre nás znamená?   

Vlastnosti Ohnivého Kohúta symbolizujú energie, ktoré budú v tomto období dominantné a môžeme byť s nimi viac konfrontovaní.  Vo svojej podstate je Kohút dobrosrdečný, spoľahlivý, cieľavedomý, je dobrý organizátor, má zmysel pre detail. Je pracovitý a plodný – proste je „pánom svojho dvora“. Zakladá si na svojom vzhľade, má rád dokonalosť. Vie byť však aj výbušný, netrpezlivý, pyšný aj ješitný, zvedavý a šovinistický. Často býva veľmi kritický, nie však na seba a na svoju prácu. Kohút je aj veľký perfekcionalista, rád doťahuje veci do konca . Často má prehnané nároky na seba a na svoje okolie, čo mu spotrebováva veľké množstvo energie.

Aký je teda potenciál roku 2017  a aké energie vládnu v tomto roku?

Treba si uvedomiť, na čo nadväzuje rok 2017. Vláda Ohnivej Opice v roku 2016 priniesla veľa príležitostí, ktoré bolo treba aktivovať, ale tiež „vyťahovala“  na povrch veci staré a nedoriešené. Tento rok sa treba zamerať hlavne na to, čo sa nám minulý rok podarilo a to ďalej rozvíjať. 

V tomto roku vládne energia Jinového Kovu, ktorá patrí Kohútovi, ďalej energia jinového Ohňa, ktorý je prvkom roku – preto je to Ohnivý Kohút. Tretím je prvok Voda, ktorú priniesla lietajúca hviezda. Tento rok sa teda nesie v znamení GUA 1, čo znamená, že do stredu našich príbytkov vstupuje energia úspechu, šťastia a uznania v kariére . Predstavuje našu životnú cestu , preto by sme sa mali zamerať viac na seba, uvedomiť si našu jedinečnosť, ujasniť si čo chceme a čo nie. Spraviť si takú svoju vnútornú inventúru. To je podporené aj z pohľadu numerológie, lebo rok 2017 je rokom jedničkovým. 

Rok 2017 bude pre nás výzvou k riešeniu svojich vnútorných osobných aj pracovných záležitostí.

Číslo roku 1 predstavuje začiatok nového deväťročného cyklu. Symbolizuje obnovu, nové začiatky, prekonávanie prekážok. Prináša nádej, že sa pohne to, čo je zastavené a brzdené, ukážu sa „nové cesty“. Buďme tento rok aktívni, kreatívni, nezľaknime sa nových výziev. Aby sme mohli začať niečo nové, je potrebné vyčistiť všetko staré a nedoriešené, aby sme to stále neťahali za sebou. Treba využiť energiu tohto roku, ktorá je mimoriadne vhodná na ukončovanie čohokoľvek. A tak ako bod č. 1 si napíšte zoznam všetkých nedokončených vecí a nedoriešených záležitostí – či už v práci, domácnosti, vzťahoch a pod. a pustite sa do „čistenia“. Kohút má rád pravidlá, rád si veci plánuje, tak to využite a pripravte si aj vy plán na tento rok.

Spoliehajte sa sami na seba, len vaše vlastné konanie vám zaistí úspech.

Ohnivý Kohút je odvážne znamenie a nebojí sa riskovať. Má však sklony k pýche a preceňovaniu vlastných síl. Šťastie bude priať odvážnym a určite poskytne dostatok priestoru pre sebarealizáciu.  Kombináciou tohoročných prvkov  Kovu a Ohňa vzniká energetická nerovnováha, ktorá vytvára v roku 2017 napätie a preto nie je príliš vhodný čas na veľké zmeny. S výnimkou pracovných a kariérnych zmien, pretože jednotkový rok ich podporuje. Pozor na riskantné a neisté obchody. Spoliehajte sa radšej na tradičné postupy, trpezlivosť a tvrdú prácu. Najvhodnejší čas pre začatie nových projektov bude na jeseň tohto roku. Treba si strážiť svoju silu a energiu a nepreceňovať svoje schopnosti. Nezabúdajte na rovnováhu medzi aktivitou a relaxom.

Láska a vzťahy v roku 2017

Aj v oblasti vzťahov a lásky bude tento rok intenzívny a plný vášne. Kohút symbolizuje plodnosť, je rodinne založený, preto je tu priestor a podporné energie pre utužovanie stálych zväzkov, ale aj pre nové vzťahy, svadby a založenie rodiny. Takže ak ste doteraz nenašli tú svoju spriaznenú dušu, tento rok máte veľké šance. Avšak tí, ktorí stáli po boku toho nesprávneho človeka a mali nasadené ružové okuliare , sa môžu pripraviť na precitnutie a spoznanie reality. Deti narodené v roku Ohnivého Kohúta budú mať v povahe odvahu a hrdosť, budú kreatívne a budú sa ľahko rozhodovať.

Ohnivý Kohút miluje spoločnosť a zábavu, podporuje rozvoj komunikačných schopností. Tak využite príležitosti a strávte príjemné chvíle s ľuďmi, ktorých máte radi, spoznávajte nových a užite si veľa radosti a zábavy.

Tento rok sa bude dariť hlavne ľuďom narodených v zamení Draka. Dobrý  a objavný rok čaká aj Kohúta, Hada, a Byvola. Priemerne dobrý rok čaká Tigra a Potkana. Vcelku neutrálny až zmiešaný bude pre Opicu, Ovcu a Prasa. No a ťažší rok čaká Koňa, Zajaca a Psa.

Predpovede sú pre väčšinu znamení veľmi priaznivé a tak vám prajem, aby bol rok 2017 pre vás tým najlepším a prínosným rokom vášho života.

Monika Jakubcová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *