Tipy pre kúpeľňu – neobmedzujme sa len na keramické obklady.

Zariadiť kúpeľňu vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Jedna vec je dobre rozvrhnúť priestor, dodržať typológiu a to už vôbec nehovorím o výbere štýlu a materiálov. Zorientovať sa v dnešnej ponuke  vie človeka dosť potrápiť.

Dôležitá je veľkosť ….. 

Všetko sa odvíja od členenia stien a pôdorysu. Treba si uvedomiť veľkosť kúpeľne a tomu prispôsobiť veľkosť zariadení (umývadlo, vaňa, sprchový kút a pod.) , výber farieb a rozmery obkladových materiálov. V malých kúpeľniach uprednostníme svetlejšie farby, ktoré priestor opticky zväčšujú a veľké rozmery obkladov vyberieme radšej pre veľké kúpeľne.

Ako docieliť, aby vaša kúpeľňa pôsobila štýlovo a netradične? 

Neobmedzujte sa len na keramické obklady….                 

V kúpeľni veľmi pekne vynikne aj drevo, ktoré je teraz veľmi obľúbené. Treba si však vybrať vlhku odolné drevo a správne ho ošetriť. Drevo patrí k tradičným stavebným materiálom, ktorý sa využíva pri stavbách  domov, ale aj v interiéri, či už pri výrobe nábytku, alebo na podlahy a obklady stien. Často sa používa aj ako dekor na keramické dlažby a obklady imitujúce drevo.

V každom prípade prípade vnáša drevo do interiéru pocit tepla a kus prírody.

06         07

Drevo môžeme použiť doplnkovo na podlahu – napríklad ako rošt v sprchovacom kúte, alebo ako obklad na stenu a aj časť stropu.

04

Prírodné ... peknou inšpiráciou môže byť takáto netradične riešená stena za umývadlom…..

03

„Zenovú atmosféru“ môžeme docieliť kombináciou bambusu a kameňa…

Drevo sa používa na kúpeľňový nábytok, dosky pod úmývadlo a veľmi pekne sa dopĺňa s kamennými obkladmi v rôznom prevedení,ale aj s klasickými keramickými obkladmi.

01

a netradične môžete poňať napríklad umývadlá …. fantázii sa medze nekladú…

05

A niečo aj pre milovníkov tehličkových obkladov…. so správnou impregnáciou sa niet čoho obávať.

02

Čo ešte dodať? Možností je neúrekom. Záleží len na vás, či ostanete pri „klasike“, alebo skúsite niečo iné.  Vždy však sledujte celkový charakter bytu, či domu, aby celok pôsobil jednotne a zladene. 

foto: zdroj internet

                                        

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *